ElektrikBilgisi.Com - Elektrik Dersleri, Videolar ve Uygulamalar | Anasayfan Yap | Favorilere Ekle | İletişim | Tavsiye Et

   

 

  Üyelik Paneli

 


Kullanıcı:  

 

    Şifre: 

 


Hatırla:

 
 

 Üye Olmak İstiyorum!!
Şifremi Unuttum!

 
 

 
 Üretici: TürkÇizim  
 Lisans: Ücretsiz  
 Boyut: 10.92 Mb  
 Dil: Türkçe  
 Platform: Windows  
 Ekleyen: admin  
 Tarih: 17.10.2011  
 İndirilme: 2490  

 
   

 

TürkÇizim Tesisat v6.1.0.15 (Full)

    Dosyalar
      
Elektrik - Elektronik
              TürkÇizim Tesisat v6.1.0.15 (Full)


Açıklama

Tesisat Çizimi artık daha eğlenceli. Çünkü arka planda sizin için çalışan bir yapay zeka var. Ve prizleri duvara göre yerleştiriyor, linyeleri referans aralıklarla çekiyor, bağlantı elemanlarına göre kolon hattı, priz ya da ışık linyesine çeviriyor, oda genişliğine göre aydınlatma hesabı yapıyor...

Özellikleri:
# Hatalı çizimi engelleyici uyarılarla doğru sonuca gidebiliyorsunuz.
# Tek tuşla, kolon hattı, yükleme tablosu, gerilim düşümü, topraklama hesabı yapabiliyorsunuz. Dahası, projenizdeki değişiklikleri algılayan, dinamik obje yapısıyla, gerilim düşümü ve diğer tüm kolon hatları, projenin son haline göre otomatik değişiyor.
# İstediğiniz noktadan birden fazla gerilim düşümü hesapları yapabiliyorsunuz. Ve akım veya gerilim yönünden uygun olmayan kablo kesitleri varsa, sizi uyarıyor ve kırmızı renkte görünüyor.
# Projenizi saklayıp açtığınızda, bir priz daha ilave ettiğinizde, tabloları, hesapları yeniden yapma zahmeti artık kalkıyor.
# ENH Profil oluşturma, tüm bölgelere göre şablon eğrileri, direk şablonları, OG Gerilim düşümü ve Güç kaybı hesapları eklendi!
# Kat ve daire sayısı verilerek otomatik kolon hattı yapma eklendi. Kolon hattında Merdiven otomatiği, zil, tv ve telefon kolon şemaları da bulunuyor. Bu kolon hattı verileri, çizimle bağlantılı, böylece proje değiştikçe pano gücü, kesit ve sigorta değerleri de değişiyor.
# Otomatik gerilim düşümü aracı eklendi. Bu araç, çizimdeki değişikliklere göre hesapları yeniden yapıyor. Ayrıca hangi noktalar arasında hesap yapılacağı belirtilebiliyor.
# Tesisat sembolleri artık çizgi gibi seçilip renkleri, kalınlıkları değiştirilebiliyor.
#  Linye Çizgisi çiziminde, grid mesafesine gerek kalmaksızın, duvar ve linyelere belirli mesafede otomatik çizilebiliyor.
# Priz , lamba linyeleri, çizimde otomatik belirleniyor.
# Prizlerin duvarın durumuna göre açısı ve duvardan mesafesi otomatik ayarlanıyor.
# Armatür yerleştirmede, odaya gerekli aydınlatma gücü hesabı m2 veya detaylı hesap yöntemi ile yapılıyor. Lambaların firmalara göre tip ve lümen değerleri, kullanıcı tarafından girilip değiştirilebiliyor, eklemeler yapılabiliyor.
# Kablo türü ,kesiti, akım taşıma kapasiteleri de kullanıcı tarafından eklenip değiştirilebiliyor.
# Seçilen linyenin 'Linye No' su ve "Kesiti" otomatik yazdırılabiliyor.
# Çizim ve verilerin tek dosya içinde tutulması özelliği eklendi. Bu da projenizin saklanıp aşamalarda güvenliğini artıracaktır.

Copyright

Copyright © 2022 - ElektrikBilgisi.Com - www.elektrikbilgisi.com
Teşekkürler AspTR.Net